Wybierając odpowiednie metody płatności mamy później możliwość podglądu obrotów dla poszczególnej płatności i przejrzystość w rozchodach.
Możemy zdefiniować własne metody płatności np. takie jak strata/gratis,
rachunek "na 0" czy chociażby przelew oraz dodać do nich typ rozchodu.

Aby móc dodać/edytować metody płatności musimy z panelu bocznego wejść w "Ustawienia", a następnie w "Metody płatności". Zaznaczenie metody jako "aktywna" spowoduje jej dostępność w aplikacji sprzedażowej GoPOS.

W systemie mamy dwa typy jeśli chodzi o rozchód towaru z magazynu:
WZ - Wydanie zewnętrzne, dokument fiskalny
RW - Rozchód wewnętrzny, dokument niefiskalny 

Przy tworzeniu nowych metod płatności mamy również pięć opcji do wyboru

(TAK/NIE ):
Aktywny w terminalu - metoda płatności będzie dostępna w terminalu płatniczym
Szybkie zamknięcie - po zakończeniu płatności system od razu przechodzi do strony     nabijania produktów, zaznaczenie tej opcji na "NIE", dla gotówki skutkuje możliwością wyboru kwoty, którą otrzymujemy od klienta (w aplikacji sprzedażowej GoPOS): 

  • kwota zgodna

  • równa wartość (np. 50, 100, 200 zł), po kliknięciu pojawi się okno z informacją ile mamy wydać

  • inna (wpisujemy kwotę otrzymaną od klienta, po zaakceptowaniu pojawi się okno z informacją ile reszty pozostało do wydania).

Drukowany na rachunku - metoda płatności drukowana jest na rachunku ( zmiana tutaj dotyczy tylko rozchodu wewnętrznego, rozchód zewnętrzny zawsze będzie drukowany jako rachunek fiskalny)
Otwiera szufladę - jeśli mamy podpiętą szufladę kasową, zamknięcie rachunku tą metodą płatności każdorazowo wymusza otworzenie szuflady,
Rachunek na stratę (0 zł) - każdy rachunek zamknięty metodą płatności z zaznaczoną tą opcją w systemie będzie zamykany na 0 zł.

Korzystanie z metod płatności w aplikacji sprzedażowej GoPOS, oraz dzielenie płatności wg. zdefiniowanych powyżej metod opisano w poniższym artykule:


Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?