[V1] Metody płatności

Skonfiguruj własne metody płatności, takie jak np. (RW) rozchód wewnętrzny.

GoPOS Serwis avatar
Napisane przez GoPOS Serwis
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Wybierając odpowiednie metody płatności mamy później możliwość podglądu obrotów dla poszczególnej płatności i przejrzystość w rozchodach.
Możemy zdefiniować własne metody płatności np. takie jak strata/gratis,
rachunek "na 0" czy chociażby przelew oraz dodać do nich typ rozchodu.

Aby móc dodać/edytować metody płatności musimy z panelu bocznego wejść w "Ustawienia", a następnie w "Metody płatności". Zaznaczenie metody jako "aktywna" spowoduje jej dostępność w aplikacji sprzedażowej GoPOS.

W systemie mamy dwa typy jeśli chodzi o rozchód towaru z magazynu:
WZ - Wydanie zewnętrzne, dokument fiskalny
RW - Rozchód wewnętrzny, dokument niefiskalny 

Przy tworzeniu nowych metod płatności mamy również pięć opcji do wyboru

(TAK/NIE ):
Aktywny w terminalu - metoda płatności będzie dostępna w terminalu płatniczym
Szybkie zamknięcie - po zakończeniu płatności system od razu przechodzi do strony     nabijania produktów, zaznaczenie tej opcji na "NIE", dla gotówki skutkuje możliwością wyboru kwoty, którą otrzymujemy od klienta (w aplikacji sprzedażowej GoPOS): 

  • kwota zgodna

  • równa wartość (np. 50, 100, 200 zł), po kliknięciu pojawi się okno z informacją ile mamy wydać

  • inna (wpisujemy kwotę otrzymaną od klienta, po zaakceptowaniu pojawi się okno z informacją ile reszty pozostało do wydania).

Drukowany na rachunku - metoda płatności drukowana jest na rachunku ( zmiana tutaj dotyczy tylko rozchodu wewnętrznego, rozchód zewnętrzny zawsze będzie drukowany jako rachunek fiskalny)
Otwiera szufladę - jeśli mamy podpiętą szufladę kasową, zamknięcie rachunku tą metodą płatności każdorazowo wymusza otworzenie szuflady,
Rachunek na stratę (0 zł) - każdy rachunek zamknięty metodą płatności z zaznaczoną tą opcją w systemie będzie zamykany na 0 zł.

Korzystanie z metod płatności w aplikacji sprzedażowej GoPOS, oraz dzielenie płatności wg. zdefiniowanych powyżej metod opisano w poniższym artykule:


Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?