[V1] Dzielenie metod płatności

Dzielenie płatności na wybrane metody podczas zamykania rachunku, oraz zmiana metody płatności na zamkniętym rachunku.

GoPOS Serwis avatar
Napisane przez GoPOS Serwis
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Jeśli udało nam się skonfigurować różne metody płatności, które zostały opisane tutaj, możemy dzielić rachunek na różne metody płatności.

W aplikacji sprzedażowej  GoPOS (Windows lub Android) w momencie zamykania rachunku, gdy klikniemy Zapłać, za dany rachunek w nowym okienku w prawym górnym rogu jest opcja Podziel. Wchodząc w tę opcję mamy możliwość dzielenie rachunku ze względu na różne metody płatności.

W tym panelu możemy dzielić kwotę rachunku na różne metody płatności.

Przykład poniżej:

Dzielenie kwot jest możliwe tylko na rachunkach fiskalnych (typ rozchodu- wydanie zewnętrzne).
W przypadku gdy mamy np. rachunek w wysokości 50 zł, ustawiamy pierwszą metodę płatności- "płatność gotówką"  na 20 zł, wtedy automatycznie reszta do zapłaty, czyli 30 zł jest przydzielana do pozostałych metod. Musimy objąć pozostałą część drugą metodą płatności, po kliknięciu "płatność kartą", zostanie otwarte okno, gdzie wyświetli się domyślnie pozostała kwota o zapłaty, wystarczy zaakceptować, klikając "zapłać" aby przypisać pozostałą część należności do wybranej metody.

DZIELENIE METOD PŁATNOŚCI PO ZAMKNIĘCIU RACHUNKU

Po zamknięciu rachunku możemy wciąż zmienić metodę płatności za cały rachunek. Możemy również podzielić metody płatności w obrębie rachunku.
W tym celu w aplikacjach GoPOS w systemie Windows lub Android po zalogowaniu się w lewym rogu mamy 3 kreseczki, które klikamy, następnie przechodzi do "Aktywności"
W tym panelu wyświetlają się wszystkie zamknięte rachunki. Po lewej stronie wybieramy sobie, który rachunek chcemy modyfikować. Następnie klikamy  "Zmień".
Usuwamy metodę płatności i dodajemy od nowa całościową lub podzieloną.Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?