Kupony rabatowe

Jak utworzyć kupony rabatowe dla naszych klientów

GoPOS Serwis avatar
Napisane przez GoPOS Serwis
Zaktualizowano ponad tydzień temu

W serwisie GoOrder możemy utworzyć kupony rabatowe, które pozwolą skorzystać naszym klientom ze zniżki procentowej lub darmowej dostawy.

Tworzenie grupy kuponów

W pierwszej kolejności musimy utworzyć odpowiednią grupę kuponów, do której będziemy przypisywać pojedyncze kupony.

W tym celu przechodzimy do zakładki KUPONY, a następnie klikamy w grupy kuponów. Przykładowo utworzymy grupę zniżek na -10%. Klikamy więc przycisk dodaj, ustalamy nazwę grupy, wybieramy typ - procent, określamy jego wartość, w tym wypadku 10 i zaznaczamy przy jakiej formie zamówień będzie ona dostępna. W naszym przykładzie zniżka będzie dostępna w dostawie, odbiorze osobistym i na miejscu.

W tej części możemy również wybrać elementy na jakie będzie działała zniżka, wybierając poszczególne produkty z naszego sklepu. Jak to zrobić opiszemy w kolejnym podpunkcie. Nie wybierając nic, zniżka automatycznie będzie działać na wszystkie produkty w sklepie.

Tworzenie kuponów

Kolejnym krokiem jest utworzenie kuponów.

Wchodzimy w zakładkę KUPONY, klikamy dodaj, a następnie uzupełniamy dane kuponu. Nadajemy mu nazwę, wybieramy wcześniej utworzoną grupę kuponów i ustalamy nazwę kodu, czyli hasła które klienci będą wpisywać przy składaniu zamówienia w celu uzyskania zniżki.

Następnie ustalamy dostępność, czyli kiedy kupon ma być aktywny, jeżeli chcemy dodać inne dostępności, na przykład gdy chcemy żeby zniżka działała tylko w środy, możemy dodać nową dostępność w ustawieniach i przypisać ją do kuponu.

Możemy również wybrać sposób rozpoznawania klienta, daje nam to możliwość ustalenia puli kuponów na jednego klienta w następnych krokach. Wpisujemy również ogólną pulę kuponów, czyli ustalamy ile razy dany kupon może być użyty.

Darmowa dostawa

Aby utworzyć kupon na darmową dostawę ponownie tworzymy nową grupę kuponów, nazywamy ją (przykładowo: Darmowa dostawa), w typie wybieramy procent a w polu wartość wpisujemy 0, zaznaczamy tylko dostępny w dostawie oraz darmowa dostawa i zapisujemy.

Następnie przechodzimy do sekcji kupony i tworzymy nowy kupon, tak jak było to opisane we wcześniejszym podpunkcie, przypisując grupę którą przed chwilą utworzyliśmy. Każdy kupon możemy aktywować i dezaktywować w dowolnym momencie.

Kupony na poszczególne produkty

W celu utworzenia kuponu na produkt lub klika wybranych produktów musimy w pierwszej kolejności stworzyć nową grupę kuponów. Przyjmijmy, że chcemy stworzyć kupony rabatowe na 20% dla naszych zup. Ustalamy nazwę grupy, przykładowo "ZUPY20", typ wybieramy procent, ważne aby w następnym kroku wartość wpisać 0, gdyż będziemy przypisywać zniżkę do każdego wybranego niżej produktu. Następnie zaznaczamy przy jakich rodzajach zamówień zniżka będzie działać i przechodzimy do sekcji elementy. Wybieramy poszczególne elementy z naszego menu i do każdego z nich przypisujemy wartość, w tym wypadku 20 i zapisujemy grupę.

Przechodzimy do sekcji kupony i tworzymy kupon dla tej grupy, w sposób opisany wcześniej.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?