Wszystkie kolekcje
GoPOS 1.0 - system sprzedaży
Prowadzenie sprzedaży
[V1] Zamówienia na miejscu, na dowóz i z odbiorem osobistym
[V1] Zamówienia na miejscu, na dowóz i z odbiorem osobistym

Opis typów rachunków z wykorzystaniem centrali telefonicznej

GoPOS Serwis avatar
Napisane przez GoPOS Serwis
Zaktualizowano ponad tydzień temu

W tym artykule omawiane są typy zamówień, które możemy określić w GoPOS. Tworzenie zamówienia na wybraną datę realizacji, na dowóz lub poprzez odbiór osobisty z wykorzystaniem centrali telefonicznej jest wygodne i szybkie - pozwala zoptymalizować wymaganą ilość czasu na wprowadzenie zamówienia do minimum.

Więcej szczegółów o tym, jak uruchomić centralę telefoniczną można znaleźć poniżej!

Typ rachunku

Aby zdefiniować odpowiedni typ rachunku dla naszego zamówienia, należy po utworzeniu rachunku wybrać ikonę torby znajdującą się na górnym pasku.

Po kliknięciu na ikonę otworzy się nowe okno, z poziomu którego będziemy mogli ustawić poszczególny typ dla tworzonego zamówienia. Do wyboru jest rachunek na miejscu, z dostawą lub odbiór osobisty (na wynos).

Zamówienie na miejscu

W tym rodzaju rachunku możemy dodać klienta (ręcznie lub z centrali) oraz opcjonalnie przypisać datę realizacji. Jest to domyślny typ zamówienia, który przypisuje się każdemu nowo stworzonemu rachunkowi.

Zamówienie na dowóz

Bardziej zaawansowany typ zamówienia. Poza możliwością dodania klienta oraz daty realizacji, możemy również przypisać kierowcę z listy naszych pracowników. Ponadto na wydruku kuchennym jest zawarta informacja o tym, że rachunek jest na dowóz wraz z adresem doręczenia zamówienia, co znacząco ułatwi identyfikację i organizację zamówienia, a także pozwoli na uzyskanie bardziej precyzyjnych raportów wobec pracowników.

Przy wyborze tego typu zamówienia na liście rachunków w tworzonym zamówieniu będzie widoczna grafika skutera.

Dla tego typu zamówienia występuje również istotna kwestia obsługi stref dostaw. Przy odpowiedniej konfiguracji stref dostaw dla naszego sklepu GoOrder, do rachunku klienta zostanie doliczony koszt dowozu - na podstawie przypisanego adresu do klienta ustalona będzie jego wysokość lub przy osiągnięciu odpowiedniej wielkości zamówienia, pozostanie darmowy.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak przeprowadzić konfigurację stref dostaw, wybierz przycisk poniżej!

Zamówienie na odbiór

Trzecim typem rachunku jest zamówienie na wynos. Podobnie jak w przypadku zamówień na miejscu, możemy dodać klienta oraz podać czas realizacji, który zostanie wydrukowany na zamówieniu kuchennym.

Przy wyborze tego typu zamówienia na liście rachunków w tworzonym zamówieniu będzie widoczna grafika człowieka i drzwi ze strzałką.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?