Opcja Szybkiej faktury pozwala na wystawienie faktury już przy zamykaniu rachunku. Taki zabieg skraca czas czekania klienta na fakturę, a także upraszcza i optymalizuje pracę obsługi kelnerskiej.

Należy wziąć pod uwagę, że wybór wystawienia szybkiej faktury spowoduje, że paragon nie zostanie wydrukowany na drukarce fiskalnej, a zamiast niego wydrukuje się faktura w formie wydruku bonowego

Szybka faktura

Utworzenie szybkiej faktury możemy zaznaczyć przy zamykaniu rachunku. Po wciśnięciu przycisku Zapłać wyświetla się okno płatności, które zawiera wspomnianą opcję faktury. Wystarczy przesunąć suwak w prawo, po czym przy wyborze metody płatności zostaniemy przeniesieni do przypisania NIP'u lub klienta bezpośrednio do danego paragonu.

W oknie przypisania numeru NIP możemy wybrać uprzednio utworzonego klienta lub od razu pobrać niezbędne dane firmy, wprowadzając numer NIP i zatwierdzając swój wybór.

Ostatnim krokiem pozostaje wprowadzenie ewentualnych uwag i wciśnięcie przycisku wystaw fakturę. Pojawi się krótkie podsumowanie faktury, a na samym dole dwie opcje: możliwość wydrukowania faktury w dwóch egzemplarzach i funkcja grupowania pozycji na rachunku, pozwalająca na zgrupowanie sprzedanych pozycji w jedną o nazwie Usługa gastronomiczna. Po kliknięciu przycisku Drukuj faktura zostanie wydrukowana.

Poza opcją szybkiej faktury możliwe jest również wystawienie faktury z panelu Aktywności na posie, o czym można przeczytać w poniższym artykule!

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?