[V1] Szybka faktura

Jak utworzyć i wydrukować fakturę na POS

GoPOS Serwis avatar
Napisane przez GoPOS Serwis
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Opcja Szybkiej faktury pozwala na wystawienie faktury już przy zamykaniu rachunku. Taki zabieg skraca czas czekania klienta na fakturę, a także upraszcza i optymalizuje pracę obsługi kelnerskiej.

Należy wziąć pod uwagę, że wybór wystawienia szybkiej faktury spowoduje, że paragon nie zostanie wydrukowany na drukarce fiskalnej, a zamiast niego wydrukuje się faktura w formie wydruku bonowego

Szybka faktura

Utworzenie szybkiej faktury możemy zaznaczyć przy zamykaniu rachunku. Po wciśnięciu przycisku Zapłać wyświetla się okno płatności, które zawiera wspomnianą opcję faktury. Wystarczy przesunąć suwak w prawo, po czym przy wyborze metody płatności zostaniemy przeniesieni do przypisania NIP'u lub klienta bezpośrednio do danego paragonu.

W oknie przypisania numeru NIP możemy wybrać uprzednio utworzonego klienta lub od razu pobrać niezbędne dane firmy, wprowadzając numer NIP i zatwierdzając swój wybór.

Ostatnim krokiem pozostaje wprowadzenie ewentualnych uwag i wciśnięcie przycisku wystaw fakturę. Pojawi się krótkie podsumowanie faktury, a na samym dole dwie opcje: możliwość wydrukowania faktury w dwóch egzemplarzach i funkcja grupowania pozycji na rachunku, pozwalająca na zgrupowanie sprzedanych pozycji w jedną o nazwie Usługa gastronomiczna. Po kliknięciu przycisku Drukuj faktura zostanie wydrukowana.

Poza opcją szybkiej faktury możliwe jest również wystawienie faktury z panelu Aktywności na posie, o czym można przeczytać w poniższym artykule!

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?