Wprowadzenie zakupu z pliku

Jak zaimportować dokument zakupowy z pliku XML

GoPOS Serwis avatar
Napisane przez GoPOS Serwis
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Instalacja kanału Importer zakupów

Pierwszym krokiem jest dodanie integracji importera zakupów. W tym celu przechodzimy w GoStock do zakładki Integracje i klikamy przycisk Dodaj integracje. Wprowadzamy dowolną nazwę i wybieramy Instaluj.

Po odświeżeniu strony w przeglądarce pojawi się odpowiedni kafelek z integracją.

Klikając przycisk Przejdź zostaniemy przeniesieni do konfiguracji kanału. W tym miejscu definiujemy odpowiednie opcje, które odpowiadają za pobieranie zamówień, ich zamykanie, tworzenie kontaktów na magazynie oraz automatycznie łączenie produktów. Należy również wybrać domyślny magazyn, na który będą wpływały dokumenty zakupowe importowane z pliku. Po wprowadzeniu zmian należy kliknąc przycisk Zapisz.

Wprowadzenie zakupu za pomocą pliku

Aby wprowadzić dokument zakupowy z pliku XML, należy przejść do zakładki Zamówienia, następnie Zakupy i przycisk Więcej -> Dodaj z pliku. Po wyborze odpowiedniego pliku będziemy mieli dostęp do jego podglądu.

Jeżeli wszystkie dane się zgadzają, należy kliknąć przycisk Zapisz - dokument zakupowy zostanie w tym momencie zapisany.

Łączenie produktów

Aby odebrać produkty z dokumentu zakupu, należy połączyć je z odpowiednimi produktami stworzonymi na magazynie. Możemy tego dokonać w zakładce Integracje -> Połączenia produktów.

Drugą opcją jest łączenie produktów bezpośrednio w widoku zakupu. Należy przejść bezpośrednio do edycji dokumentu w zakładce Zamówienia -> Zakupy -> edycja zakupu.

Po połączeniu wszystkich produktów z dokumentu z produktami magazynowymi będziemy mieć możliwość odbioru produktów. Po jego dokonaniu produkty zostaną wprowadzone na stan magazynowy.

Integracja systemowa

W chwili obecnej jest możliwość importowania plików zakupowych z systemu Comarch, Optima, Insert, Saldeo, Raks, XL oraz typy plików Efaktura, Edinet, Comarch edi, Basda.

Jeżeli chcielibyście Państwo importować pliki z innych systemów, to prosimy o zgłoszenie takiego zapotrzebowania bezpośrednio do nas na maila help@gopos.pl lub na chacie serwisowym.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?