Tworzenie i edycja produktów

TWORZ SUROWCE, ZAMIENIAJ NA PAKIETY

GoPOS Serwis avatar
Napisane przez GoPOS Serwis
Zaktualizowano ponad tydzień temu

CZYM SA PRODKTY MAGAZYNOWE?

Produkty magazynowe tzw. SUROWCE są to produkty, które maja swój stan magazynowy. Surowcem może być np. pomidory (kg), piwo zakupione w beczkach (L) które będzie rozlewane na szklanki 0,5 bądź 0,3, jak również produkty proste np. butelkowe (cola, sprite, woda).

TWORZENIE PRODUKTU (SUROWCA)

Po zalogowaniu na stronę https://stock2.gopos.pl/ z menu, z lewej strony, wybieramy zakładkę PRODUKTY (SUROWCE), następnie PRODUKTY i opcje DODAJ PRODUKT w prawym górnym rogu ekranu.

Uzupełnianie informacji o produktach (konieczne jest uzupełnienie pól oznaczonych gwiazdka):

NAZWA - podaj unikalną nazwę surowca (wymagane),

KATEGORIA - wybierz kategorie, w której ma się znaleźć produkt (surowiec) (wymagane),

PODATEK ZAKUPU - ustal stawkę podatku VAT w jakim będzie przyjmowany surowiec do magazynu spośród czterech stawek podatkowych (domyślnie ustawione na 23%),

JEDNOSTKA MIARY - wybierz jednostkę w jakiej będzie magazynowany surowiec (np. Cola butelka 0,33l- sztuka, piwo beczka- litr, pomidory- kilogram).

SKU - numer jednostki magazynowej, unikatowy kod nadawany w celu identyfikacji surowca.

DOMYŚLNA CENA NETTO - na podstawie ceny, system może prowadzić do kalkulacji kosztów. W przypadku prowadzenia gospodarki magazynowej cena ta nie jest brana pod uwagę. Cena netto jest ceną za jednostkę miary.

POZIOM KRYTYCZNY - dzięki tej opcji możliwe jest ustawienie powiadomienia o kończących się zapasach surowca lub o całkowitym braku surowca w magazynie.

Gdy surowiec zostanie podświetlony na kolor żółty, stan będzie wskazywał stan krytyczny w magazynie.

Jeśli zostanie podświetlony na czerwono, oznacza że liczba jest mniejsza od poziomu krytycznego (poniżej zera).

DOMYŚLNA ZAWARTOŚĆ - jest to liczba, która ustala na jakim poziomie surowiec będzie wprowadzany na dokumencie dostawy. Dla przykładu - 30 jajek oznacza to, że za każdym razem automatycznie przepisywana będzie liczba 30. W miejscu gdzie wpisuje się ilość dostarczonego towaru, będzie mnożona przez zadeklarowana wartość domyślną (np. 3x30 jajek).

Poniżej w opcji INFORMACJE DODATKOWE, mamy możliwość dodać opis produktu (mogą to być alergeny), wagę bądź cenę sprzedaży.

ID BARCODE (KOD KRESKOWY PRODUKU) - opcja, dzięki której masz możliwość ręcznego dodania kodu kreskowego znajdującego się na etykiecie produktu. Druga opcja, gdy surowiec nie ma kodu kreskowego, masz możliwość wygenerowania go przyciskiem GENERUJ.

OPAKOWANIA - Opcja przypisania opakowania danemu produktowi optymalizuje i przyspiesza proces inwentaryzacji. Dzięki zintegrowanej bazie danych w prosty sposób pozwala na mierzenie zawartości netto produktu, odejmując od produktu wagę opakowania.

Po uzupełnieniu wszystkich informacji, klikamy ZAPISZ

Pojawi nam się zielony dymek w górnej części strony z informacja o dodanym produkcie. Zapisane produkty będą widniały w zakładce PRODUKTY (SUROWCE).

EDYCJA PRODUKTU

W zakładce PRODUKTY (SUROWCE) ---> PRODUKTY mamy możliwość edycji produktu. Wybieramy dany surowiec, następnie opcje EDYTUJ po prawej stronie. Możemy zmienić informacje, które wpisaliśmy błędnie, usunąć produkt jak również zamienić produkt na pakiet.

W tym celu EDYTUJ produkt iw mieście roku klikamy WIĘCEJ -> ZAMIEŃ NA PAKIET / USUŃ .

Automatycznie surowiec zostanie zmieniony na pakiet, gdzie następnie mamy możliwość stworzenia do niego receptury. Instrukcja tworzenia pakietów i receptur dostępne w poniższym artykule:

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?