Przejdź do głównej zawartości
[V1] Instalacja szuflady kasjerskiej

Podłączenie szuflady kasjerskiej na przykładzie szuflady Posnet SKL

GoPOS Serwis avatar
Napisane przez GoPOS Serwis
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Nie wszystkie szuflady współpracują ze wszystkimi drukarkami fiskalnymi, zalecamy kupno szuflady kasjerskiej tej samej marki, co drukarkę fiskalną.

Podpięcie szuflady kasjerskiej

System sprzedażowy GoPOS komunikuje się z szufladą poprzez drukarkę fiskalną, dlatego samą szufladę należy podłączyć bezpośrednio do drukarki fiskalnej. Na przykładzie szuflady SKL Posnet, która łączy się przewodem RJ12, wpinamy przewód do wejścia DRW.

Poniższe zdjęcie pokazuje, w którym miejscu należy wpiąć przewód szuflady do drukarki fiskalnej Posnet Thermal XL2 Online.

Po wpięciu przewodu szuflada jest gotowa do użycia!

Konfiguracja szuflady w GoPOS

Jeżeli chcemy, aby szuflada otwierała się automatycznie po zamknięciu rachunku, należy włączyć opcję odpowiednio na posie, wchodząc w Ustawienia -> Drukarki -> Otwieranie szuflady.

Możliwa jest również konfiguracja otwarcia szuflady kasowego bezpośrednio dla wybranych metod płatności. Możemy włączyć daną opcję na app.gopos.pl -> Ustawienia -> Metody płatności -> wchodzimy w edycję danej metody -> funkcja Otwiera szufladę odpowiada za automatyczne otwarcie szuflady

Przycisk do otwarcia szuflady znajduje się na pasku zakładek w GoPOS oraz w widoku otwartego rachunku, jeżeli jest włączona opcja widocznego przycisku szuflady.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?