Zarządzanie zamówieniami i dostawcami

Sprawdź w jaki sposób zarządzać zamówieniami oraz przypisywać zamówienia do dostawców

GoPOS Serwis avatar
Napisane przez GoPOS Serwis
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Zarządzanie zamówieniami


W artykule Przyjmowanie zamówień skupiliśmy się na sposobach, w jaki można obsługiwać przychodzące zamówienia, natomiast poniższy będzie dotyczył sposobu ich zarządzania.

Aby przypisać zamówienie do wybranego kierowcy mamy 2 możliwości:
1) Przechodzimy z poziomu "Tablicy" do zakładki "Pokaż mapę", która znajduje się w prawym górnym rogu panelu. Po jej kliknięciu wyświetli nam się mapa zawierająca strefy dowozu, które wcześniej skonfigurowaliśmy oraz złożone zamówienia.

2) Przypisujemy z listy, jak na rysunku niżej.

Na tablicy znajdującej się obok mapy znajduje się czas, w jakim jedzenie powinno być dostarczone do klienta bądź w jakim czasie klient powinien odebrać zamówienie:

  • Kolor szary - czas oczekiwania wynosi ponad 60 minut.

  • Kolor zielony - czas oczekiwania między 20 a 60 minut.

  • Kolor żółty - czas oczekiwania między 0 a 20 minut.

  • Kolor czerwony - pokazuje się kiedy jesteśmy spóźnieni.

Kolory te pokazują się również na mapie, dzięki czemu wiemy, które zamówienie w pierwszej kolejności powinniśmy przechwycić, tak aby klient otrzymał je w jak najkrótszym czasie.

Przypisywanie zamówień do kierowcy

Przypisywanie zamówień odbywać się może na 2 sposoby. Pierwszym z nich jest samodzielne przydzielanie zamówień przez kierowców, natomiast w drugim z nich to kasjer odpowiada za ich podział między dostawców. Na temat dedykowanej aplikacji dla kierowców stworzyliśmy już osobny artykuł, także jeżeli go jeszcze nie widziałeś to koniecznie sprawdź Aplikacja dla kierowców.

W przypadku przypisywania zamówień do konkretnych kierowców z poziomu panelu klikamy w "Kurier" a następnie wybieramy kierowcę, do którego ma zostać przypisane zamówienie. W tym momencie na mapie przy kółku z zamówieniem powinien pojawić się znak "+", który informuje nas, że jest ono już obsługiwane przez kogoś.

Ikonka kierowcy oznaczona czarnym kółkiem pozwala nam na bieżąco kontrolować lokalizację kuriera, dzięki czemu możemy w prosty sposób przypisać zamówienia do dostawcy znajdującego się najbliżej.

Szczegółowy opis wszystkich przycisków znajdziecie w Opis Tablicy.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?