Aplikacja dla kierowców
Kontroluj i rozliczaj pracę kurierów za pomocą dedykowanej aplikacji. Śledź w czasie rzeczywistym status swoich zamówień.
GoPOS Serwis avatar
Napisane przez GoPOS Serwis
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Dodawanie kierowców i nadawanie uprawnień

Aby móc zacząć korzystać z aplikacji dla kierowców, w pierwszej kolejności należy wejść w zakładkę USTAWIENIA w app.goorder.pl, przejść do Użytkowników i dodać nowego użytkownika, podać email kierowcy i ustawić hasło którym będzie się on logował do aplikacji GoOrder. Użytkownikowi automatycznie zostanie przypisana rola DRIVER, uprawnieniami kierowcy możemy zarządzać w sekcji Uprawnienia. Następnie przechodzimy do sekcji Kierowcy, klikamy Dodaj, ustalamy nazwę kierowcy i przypisujemy utworzonego wcześniej użytkownika.

Po tym zabiegu może on już ściągnąć na telefon aplikacje GoOrder i zalogować się wybranym mailem i hasłem.

Przypisywanie zamówień do kierowców

Po przypisaniu zamówienia przez kasjera do konkretnego kierowcy w aplikacji mobilnej pojawić się powinno nowe zamówienie ze sklepu online. W tym momencie nasz kurier wyznacza trasę przejazdu za pomocą skonfigurowanej mapy w aplikacji, której trasę jest w stanie sobie samodzielnie wygenerować, wybiera zamówienia, które będą dostarczone w pierwszej kolejności, a następnie zatwierdza całość przyciskiem "ROZPOCZNIJ NAWIGACJĘ".

Kierowcom w momencie rozpoczęcia pracy będą na bieżąco pojawiały się nowe zamówienia z naszych sklepów. Dostawca kiedy już wie, że zamówienie jest przygotowane i gotowe do dostarczenia, klika na nie i zaznacza przycisk "W DOSTAWIE", które automatycznie powinno zmienić się na "DOSTARCZONO"

W momencie, gdy zamówienie nie zostało jeszcze opłacone, a klient zmienił zdanie i przykładowo zamiast gotówki chciałby zapłacić kartą to kierowca może zmienić metodę płatności w aplikacji.

Kiedy kierowca zatwierdzi już przypisane zamówienie to na panelu GoOrder status przygotowania powinien zmienić się z "W przygotowaniu" na "W dostawie".

Rozliczanie kierowców

Kierowcę możemy rozliczyć z pozycji app.goorder Aby to zrobić przechodzimy w zakładkę Raporty, wybieramy Raport kierowców, wybieramy intersujący nas przedział czasowy i dowolnie modyfikujemy kafelkami w celu u tworzenia intersującego nas raportu.

Aplikacja do rozliczania kierowców jest dostępna do pobrania z Google Play lub za pomocą linku.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?